4 809 x prečítané

10 skvelých dôvodov prečo začať hrať na gitare!

Teraz čekujete stránku zameranú na gitary, takže buď ste pokročilý hráč a hľadáte nové veci alebo ste začiatočník a snažíte sa naučiť niečo o tomto krásnom nástroji. Určite ste si už kládli otázku typu “Vybral som si správne? ” – my vám dáme 10 dôvodov, ktoré potvrdia že áno! Tak ak ste pripravení – ideme na to!

10. Dievčatá: Chlapci, priznajte sa, že už ste si určite niekoľkokrát predstavovali ako na vás budú dievčatá letieť, ak pred nimi zahráte nejakú vypalovačku na gitare. Nežné pohlavie určite ocení,  že dokážete svoje prsty ovládať lepšie ako ostatní. Aj keď sa možno dievčence na vaše hráčske schopnosti veľmi nebudú sústrediť, gitara určite priláka ich pohľad.

9. Nasrať rodičov: Rebelstvo je prirodzený individuálny prejav. Keďže väčšina dnešných dospelákov vyrastala na rockovej hudbe, je treba trochu kreativity dostať sa pod ich kožu. Novodobá “čistá” medzihra by niektorých rodičov, ktorý milujú skupiny ako Slayer a AC/DC dokázala poriadne naštvať. Ešte viac by ich však vytočilo to, keby ste sa dali dokopy s kamošmi a zahrali nejakú symfonickú melódiu na akustikách!

8. Alternatíva športového života: Nemáte predpoklady na to aby ste boli futbalistom, hokejistom alebo iným športovcom? Začnite hrať! Zdravie futbalistu a nadšenosť k tomuto športu končí po škole, no zážitok a pocit z hrania nikdy neodíde. Pre gitaristov sa život len zlepšuje – koncerty nekončia a na jamovanie nie ste nikdy starý!

7. Zlepšenie slovníka: Naučíte sa nové významy slov ako sú bridge, gauge, stack, shred alebo pickup. Používanie týchto skrytých významov slov v normálnej debate vás môže dostať do trápnych, niekedy aj nebezpečných situácií, no keď spomeniete tieto slová v rozhovore s gitaristom, tak si hneď budete pripadať ako starí známi a debata naberie hlbší rozmer.

6. Buďte “srdce” akcie: Ľudia prichádzajú do styku s gitaristami v rôznych situáciach. Je na hráčoch viesť stanovačky a postarať sa o zábavu pri ohni, takisto aj vystúpiť v klube a spríjemniť večer ľuďom vašimi skvelými riffmi alebo nezabudnuteľnými sólami. Tak do toho!

5. Založte kapelu a vstúpte do cirkusu: Založenie kapely je skvelá cesta ku častému stretávaniu kamarátov a k získaniu popularity. Keď sa vydarí založenie kapely, môžete stráviť týždne preč z domova, mať fast-foodovú diétu, stretnúť sa s mentálne zaostalými indivíduami, nechať sa okradnúť od majiteľov klubov a potom sa vrátiť do práce aby ste znova zarobili na túto skvelú jazdu gitaristu.

4. Začnite študovať psychológiu alebo manažérstvo: Keď ste v kapele, máte možnosť bližšie preskúmať divné zmýšľanie muzikantov. Ak dokážete spojiť šialeného bubeníka, speváka s obrovským egom, často chýbajúceho basgitaristu a snobského keyboardistu do jedného celku a dokážete ich prinútiť aby prišli na koncert načas, tak kľudne môžete začať študovať jeden z týchto odborných predmetov.

3. Všestrannosť: Huslisti nedokážu na husliach zahrať akord. Saxofónisti môžu o harmonických notách len snívať. Na gitare sa dá zahrať všeličo. Je len na vás čo sa naučíte a ako to využijete.

2. Poraz svojich idolov: Keď sa vám podarí zahrať Eruption, ďalší krok je dokázať že ste rýchlejší ako Malmsteem, viac inovatívny ako Hendrix a že máte viac vytrvalosti ako Angus. Je len na vás či dokážete ovládnuť gitarový vesmír a poraziť vaše idoly. Nesnažte sa o to byť Bohom, získajte si fanúšikov a predávajte im inštruktážne videá.

1. Dokonalosť: Keď ste dokázali prejsť predošlými dôvodmi a tipmi a urobili ste si z hranie vo voľnom čase váš najobľúbenejší koníček a hlavne brali gitaru ako prioritu, zistíte, že máte dar komunikovať s ľuďmi pomocou hudby. Mali ste už niekedy po koncerte pocit že ste práve boli ako keby v inom svete pomocou hudby ? To je kľúč k nirváne.

Zdroj: www.guitarworld.com
Preložil: We Love Guitar

Tags:
Comments
  1. Jan Tomko
  2. raddooo
  3. Majkee
  4. Gabi
  5. Peters
  6. Hanzi

Leave a Reply