Dave Grohl: “Nie som si istý, kedy budú Foo Fighters znova hrať.”2.10.2012 – Dnes sa na facebook profile skupiny Foo Fighters objavila správa, ktorá potvrdzuje to, o čom sa šíria reči už pár dní. Skupina si dáva menšiu prestávku . Síce sa prvé dohady na túto tému objavili už na sobotňajšom charitatívnom koncerte v Central Parku, ale oficiálne vyhlásenie skupiny odznelo až dnes.

Gitarista Dave Grohl hovorí, že Foo Fighters nikdy neskončia, len si teraz na chvíľu dávajú pauzu. Dave chce dokončiť svoj projekt a nevedia kedy sa zase vrátia. Ale dodáva: “Áno, hovoril som pravdu. Nie som si istý, kedy budú FF znova hrať. Znie to divne, keď to vravím, ale pre každého je
dobré na chvíľu odísť.”
Gitarista tiež potvrdil, že momentálne venuje všetko svoje úsilie k dokončeniu je dokumentárneho filmu Sound City a albumu pre celosvetove vydanie v blízkej budúcnosti.

“Nikdy som si nemyslel, že to dokážeme dotiahnuť až tak ďaleko. Boli časy keď som si nemyslel, že
to kapela prežije. Boli aj časy, keď som sa chcel vzdať kapely. Ale nemôžem sa jej vzdať a nikdy nevzdám, pretože to nieje pre mňa len kapela.Je to môj život. Je to moja rodina. Je to môj svet.”,
povedal Dave.

Ako to Dave myslel, a či kapela úplne preruší svoje aktivity sa dozvieme časom. Ale isté je,  že skupina Foo Fighters má veľa fanúšikov (o čo svedčí aj ich 8 miliónov fanúšikov na sociálnej sieti Facebook) a nechystá sa úplne vytratiť z hudobnej brandže.

Originálne vyhlásenie nájdete TU .

Wikes

Hlavný administrátor webu WE LOVE GUITAR kontakt: [email protected]