469 x prečítané

Európske “španielky” Pro Natura vás zaujmú zvukom i výzorom

Klasických gitár, alebo ľudovo „španielok“ poznáme všetci naozaj veľa. Od renomovaných značiek, cez majstrovské gitary, až po nekvalitné „no name“ gitary v hypermarketoch. Showroom a eshop hudobnín MUSICANT sa zameriava na nástroj vyššej kvality a práve preto si do ponuky zaradili značku Pro Natura.

Ako už prezrádza názov, ide o prírodnú alternatívu a naozaj nápaditý koncept nástrojov. Nástroje sú výnimočné svojou ľahkosťou a farbou tónov. Na  výrobu sa nepoužívajú žiadne tropické dreviny, ale sú to výhradne materiály z Európy. Nová technológia lakovania dodáva týmto nástrojom nový vzhľad a lepší zvuk. Všetky gitary sú vyrobené v Európe .

Popis nástrojov

Spoločným prvkom pre všetky klasické gitary tejto značky je masívna vrchná doska . Používa sa smrek alebo céder. Všetky nástroje sú z výroby osadené strunami Savarez Corum . Séria Bronze používa ako vrchnú dosku práve céder. Luby a zadná doska je z dubu, krk z javora a hmatník a kobylka z agátu. Vyrába sa vo veľkostiach ½, ¾, 7/8, 4/4.

Veľmi populárnou je séria Silver . Už na prvý pohľad zaujme svojim vzhľadom. Masívna vrchná smreková doska kombinuje luby a zadnú dosku s javorovým alebo orechovým drevom. Krk je javorový, hmatník a kobylka sú z agátu. Nádherným detailom je drevom vykladaná rozeta. Vyrába sa vo veľkostiach ½, ¾, 4/4.

Najvyššiu radu predstavuje séria Gold . Ide o celomasívne modely kombinujúce masívnu smrekovú vrchnú dosku a luby z masívneho javora alebo čerešne. Krk je takisto javorový, hmatník a kobylka z agátu. Rovnako ako séria Silver, aj tieto gitary majú drevom vykladanú rozetu. Táto séria sa vyrába vo veľkostiach7/8 a 4/4.

Prečo mať práve španielku Pro Natura?

  • vyrobené v Európe
  • vyrobené z európskych drevín (čiže dreviny z nášho klimatického prostredia, čím sa vo veľkej    miere predchádza deformácii nástrojov z dôvodu aklimatizácie dreva
  • výborné spracovanie
  • jedinečný dizajn
  • už z výroby kvalitné struny Savarez
  • šetríte životné prostredie (nástroje vyrábané z ohľadom na životné prostredie, zvlášť keď hovoríme o lakovaní nástrojov)
  • priaznivá cena (je na úrovni bežných nástrojov vyrábaných v Ázii, zatiaľ čo toto je európska produkcia)

Tags:

Leave a Reply