149 x prečítané

Rok 2014 v znamení PRS? Prichádzajú novinky SE Zach Myers, P24 Trem a Custom 24

Vyzerá to tak, že firma PRS začína ovládať gitarový svet noviniek – neustále vyrába nové, kvalitné gitary, ktoré sa stávajú viac a viac žiadanými. Ich stánok bude na zimnom NAMM pravdepodobne najnavštevovanejší, ak nie aj najväčší.

Okrem klasických sériových modelov oznámila PRS výrobu nového signature modelu – Zach Myers signature . Tento gitarista je už dlho milovníkom týchto gitár, používa ich od čias kedy bol tínejdžrom. Po mesiacoch spolupráce Zacha a PRS je na svete jeho signature model – SE Zach Myers. Telo je z mahagónu a javoru, má výrez v tvare písmena f pre krásny čistý zvuk gitary a prirodzený reverb. Hmatník je 22 pražcový, klasické PRS označenia. 2x PRS snímače, 2x volume a tone ovládanie.

Ako môžeme vidieť, PRS začína spĺňať požiadavky aj metalových hráčov pridávaním Floyd Rose kobyliek a tremolo kobyliek keďže títo hráči ich používajú najviac. Okrem toho začínajú vyrábať aj viac 24 pražcových modelov. P24 je jedným z nich. Elektrická gitara s vyplneným telom, piezo snímačom a tremolom, vhodná ako pre tvrdé riffy tak aj pre akustické skladby alebo podklady. Gitara má 2 vstupy, jeden klasický a druhý pre priame napojenie do pultu. Zvuk z piezo snímača sa dá kombinovať so zvukom s humbuckerov. To dáva gitare nekonečné možnosti nastavenia zvuku. Telo je zložené z mahagónu a javora, ladiaca mechanika je PRS.

Tretím novým modelom sú gitary Custom 24 z SE a Core série. Gitary majú Floyd Rose kobylku a 24 pražcov. Custom 24 bola jedna z prvých PRS gitár a odvtedy sa zachovala jej kvalita a unikátnosť. Snímače na týchto gitarách sú tiež od PRS, no vraj sú čisto metalového charakteru. Volume a tone ovládanie + 3 polohový prepínač snímačov. Tie sa dajú aj rozopínať na single. Zvláštnosťou týchto modelov je, že kupujúci si bude môcť na svoju gitaru niečo priobjednať no nie je to samozrejme nutné.

Leave a Reply