262 x prečítané

Topfest 2014 sa napĺňa: Prídu Thirty Seconds To Mars, Sabaton, ale aj TEAM s Haberom!

Ahojte gitaristi! Kto z vás už bol na najväčšom rockovom festivale na Slovensku? Áno, hovoríme o festivale TOPFEST, ktorý minulý rok odpálil svoj X. jubilejný ročník. Každý netrpezlivo čaká, čo si pre nás organizátori pripravia, keďže s minuloročným Iron Maiden si zdvihli latku dosť vysoko. A ako dni plynú, tak sa začínajú odhaľovať aj prvé veľké mená.

Prvým zverejneným headlinerom bola populárna americká skupina Thirty Seconds to Mars . Skupina už v minulosti navštívila viacero popredných európskych festivalov a tentoraz nevynechá ani Topfest, kde svoju šou odpália v sobotu večer. Populárna formácia má aj na Slovensku silné fanúšikovské zázemie. Zaujímavosťou je, že priaznivci kapely po celom svete tvoria vlastné, uzavreté spoločenstvo nazvané Echelon – rovnako ako jedna z piesní skupiny. K známejším skladbám než Echelon sa však radia songy Thirty Seconds to Mars ako The Kill, Kings and Queen a najmä Closer To The Edge.

Ďalším potvrdeným menom, ktoré Topfest ponúkol fanúšikom tesne pred Vianocami je švédska heavy metalová formácia SABATON , ktorá sa za posledné roky vypracovala medzi špičku v tomto žánri. Úspešná kapela známa energickými živými vystúpeniami fanúšikov poteší už v úvodný deň festivalu. Sabaton sa sformovali v roku 1999 a odvtedy majú na konte šesť štúdiových albumov. Skupina aktuálne pozostáva z piatich členov, spevák Joakim Brodén a basgitarista Pär Sundström sú v kapele od začiatku, dopĺňajú ich gitaristi Chris Rörland, Thobbe Englund a bubeník Hannes van Dahl.

Na nový rok si pre nás pripravili organizátori ešte jedno prekvapenie. Do rockového šialenstva zasiahnu aj s legendárny slovenský TEAM na čele s Paľom Haberom . Naposledy kapela zahrala na Topfeste v roku 2009, keď nadchla nielen staršie generácie, ale rozburácala aj dav mladých milovníkov tvrdej hudby a všetky pesničky spievali spolu.

Čosa týka zvyšných interpretov, na XI.ročníku nebude chýbať ani legendárna česká skupina Kabát a zo Slovenska sú potvrdené kapely ako Horkýže Slíže, Heľenine Oči alebo naša slávica Zuzana Smatanová .

Zdroj: www.topfest.sk, články Team znova rozospieva návštevníkov Topfestu ; Vianočný darček: Sabaton na Topfeste! ; Prvý headliner na Topfest Thirty Seconds To Mars.

Leave a Reply