304 x krát prečítané
Zaujímavosti

Vráťte sa do 60. rokov s týmito 5 krabičkami

Mnohí z vás určite milujú vintage zvuk a všetko čo k nemu patrí. Už nespočetne krát sa ľudia pokúšali  doma napodobniť rôznymi efektami zvuk rôznych legiend ako sú Jimi Hendrix, Eric Clapton, Jeff Beck a iní. Zopár ľuďom sa to podarilo, my vám v tomto dnes vieme pomôcť, predstavíme si 5 moderných efektov, s ktorými by ste sa samozrejme s vhodnou gitarou mohli nachvíľu pozrieť za Hendrixom.

1. Vox V846-HW Hand-Wired Wah Wah
Vox bola prvá firma ktorá vyrobila wah pedal v 60. rokoch. V minulosti si Vox wah našli pri svojich nohách mnohí slávni muzikanti. No síce v dnešnej dobe je viac obľúbený Dunlop Cry Baby a mnohé iné wah pedále, netreba zabúdať na to, že vox bol prvý. Tento Vox V846 Wah Wah je robený ručne, každý jeden komponent sa starostlivo vyberal, aby sa výsledný produkt čo najviac zhodoval s prvými pedálmi. Cena je dosť vysoká – 257 eur.


2. Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face Distortion
Síce 60. roky začínali “čisto”, na konci dekády sa v hudbe vyskytovali už aj tvrdšie zvuky gitár, jeden z najslávnejších patril práve Jimimu Hendrixovi. Svoj zvuk vtedy spestril Dallas Arbiter Fuzz Face pedálom, no ten už teraz nezoženiete len tak v obchode. Našťastie Dunlop urobil vernú kópiu jeho pedálu, ktorý je takisto ručne robený. Cena ? prijateľných 200 eur.

3. Electro-Harmonix Ravish Sitar
Predstavte si, že ste na niejakom koncerte so svojou kapelou s ktorou hráte covery 60. rokov, a obdržíte požiadavku zahrať Paint it Black alebo Norwegian Wood. Začnete hrať na svojej Fendere, no nebude sa to veľmi podobať originálu, môžete to vysvetliť tak, že neviete kde máte zohnať Sitar efekt. Výhovorky sú jedna možnosť, druhá je kúpiť si Electro-Harmonix Ravish Sitar. Je to doposiaľ najlepší Sitar efekt, pre milovníkov 60. rokov neodmysliteľný efekt na vašom pedalboarde. Dáte za neho 249 eur.

4. Dry Bell Vibe Machine V-1
Vibe efekty sú podstatným efektom v zostave každého hráča 60. rokov, vyskytuje sa v mnohých vtedajších pesničkách. V dnešnej dobe nie je vôbec ťažké kúpiť si Vibe efekt, no tento vás asi najviac priblíži k tajomnej hudbe 60. rokov. Vyjde vás na 231 eur.

5. Fulltone Supa-Trem 1

S týmto pedálom si nastavíte presne taký tremolo efekt aký budete chcieť, je veľmi všestranný a kvalitne spracovaný. Cena je 171 eur,

Pridaj komentár