Za CORT si od teraz priplatíme!


Svetová kríza valcuje celý svet a pred jej zlom očividne neunikla ani gitarová firma CORT. Na začiatku tohto roku rozposlala hudobninám nové cenníky a veľa ľudí bolo nepríjemne šokovaných. Ceny produktov totiž išli nahor a NIELEN o pár eur.

cort-logo Juhokórejská spoločnosť Cort Guitars  je už 50 rokov jedným z najväčších gitarových výrobcov na svete. Vyrába nástroje aj pre mnoho iných spoločností. Založil ju američan John Westhaimer, jeden z priekopníkov medzinárodnej gitarovej výroby. Značku Cort používaju mnohí slávni hudobníci, ako Matthias Jabs (Scorpions), Gene Simmons (KISS) a iní.

Značka si postupom času vybojovala čestné miesto na gitarovom trhu. Sú zvyšovania cien dôsledkom nárastu záujmu, alebo ide o nútené zdražovanie kvôli finančnej kríze? Nebudeme tu zbytočne filozofovať a radšej si ukážme fakty, ktoré sú mimoriadne zaujímavé.

Menší náhľad do zmien v cenníku firmy CORT (rok 2012 a 2013)
cenycort

Vyzerá to tak, že si teda za Cort mierne priplatíme. Ale bude ďalším prekvapením aj zvýšenie kvality produktov? To, či sa tento známy výrobca gitár pochlapí a prinesie nám aj lepšie a kvalitnejšie nástroje, sa ukáže v nasledujúcich mesiacoch. My už len musíme dúfať, že tento fenomén s názvom “zdražovanie” nebudú nasledovať aj iné známe značky hudobného priemyslu.

Wikes

Hlavný administrátor webu WE LOVE GUITAR kontakt: [email protected]

  • BIBI

    Uz vidimako si niekto kupi A6-tku za 850€ ked v dnesnej dobe ma clovek na zakazku urobenu basu za 1100cca … ak si myslia ze taka politika im da viac ,tak si myslim ze sa mylia 😀

  • Pingback: ()